תוכנית עסקית

סוללים את הדרך להצלחה

תוכנית עסקית מתווה לעסקים מכל התחומים ומכל הסוגים – גדולים, בינוניים וקטנים – את הדרך להצלחה. בניית תכנית עסקית מאפשרת לעסקים לצמוח, לשפר את ההתנהלות והרווחיות של העסק ולמשוך משקיעים באמצעות הגדרת דרכי הפעולה המדויקות הנדרשות להשגת המטרות העסקיות. 

 

תכנון מדוקדק עד הפרט האחרון המתבסס על ידע מקצועי וניסיון עשיר בניהול וליווי עסקים להצלחה

תוכנית עסקית היא למעשה מסמך המתאר את דרכי הפעולה שעל העסק לבצע על מנת להצליח.
תהליך בניית תוכנית עסקית מתבסס על 3 שלבים: 

 • סקירה של העסק, המוצר והשוק והגדרת מטרות 
 • מחקר וניתוח השוק והתחרות
 • הגדרת ההתנהלות הפיננסית הרצויה בעסק (תזרים מזומנים) ודרכי פעולה מעשיות בתחומי השיווק, המכירות ועוד 

כל השלבים יבוצעו על ידי היועצים המנוסים והמקצועיים שלנו בשיתוף מלא שלכם!

סקירה, מחקר וניתוח מעמיקים של העסק והשוק בו הוא פועל מסייעים לנו להבין האם יש היתכנות לעסק והאם הוא יכול להיות רווחי. בשלב זה נבחן את הרעיון הבסיסי להקמת העסק, עלות המוצר, הלקוחות הפוטנציאליים וקהלי היעד, חסמים בשוק ונתח השוק של המתחרים ועוד. 

לאחר מכן נגדיר מחדש את המטרות של העסק בהתאם לסקירה ולמחקר. התוכנית תכלול גם מטרות לטווח הארוך וגם מטרות לטווח הקצר שיכולות להשפיע ולשפר את ההתנהלות והרווחיות של העסק באופן מיידי. כאן נגדיר מהו הרווח הרצוי, מה היקף המכירות הנדרש כדי להגיע אליו, נבצע תמחור מדויק ועוד. 

לאחר מכן, התכנית מגדירה את המהלכים הנדרשים כדי שהעסק יעלה על המסלול להצלחה. בחלק זה נגדיר צעדים פרקטיים להצלחה: עקרונות ושיטות שיווק ומכירות, שינויים במבנה העסק, וכמובן תחזית פיננסית מדויקת הכוללת פירוט של כל ההכנסות וההוצאות הצפויות בעסק.


מקים עסק חדש? העסק הקיים שרוי במשבר? מרגיש שהעסק לא מרוויח מספיק?

אם עניתם על אחת מהשאלות האלה בחיוב, אתם חייבים תכנית עסקית. כל עסק, מצליח או כושל, קטן, גדול או בינוני, צריך תכנית עסקית שתכניס קצת סדר בכל הבלאגן, תשפר את ההתנהלות המקצועית בעסק ותגדיל רווחיות.

אנחנו כאן כדי לסייע לכם בתהליך בניית תוכנית עסקית, תהליך שיהפוך את הדרך שלכם להצלחה לקלה יותר וברורה יותר.


לא משאירים פינות פתוחות! יחד נבנה תוכנית מדויקת ומפורטת שלא תשאיר מקום לספקות – זו הדרך שלכם להצלחה

תוכנית עסקית כוללת:

 • הגדרה ודיוק של מטרות העסק 
 • תיאור מפורט של המוצר, הבעיה שהוא פותר, תמחור המוצר 
 • הגדרת קהל היעד והלקוחות 
 • הגדרת השוק והמתחרים, נקודות חדירה של המוצר ועוד
 • מודל עסקי מפורט 
 • הגדרת הפעולות השיווקיות הנדרשות לשם חדירת המוצר לשוק או הגדלת נתח השוק 
 • המבנה הרצוי של העסק כולל כמות העובדים הנדרשת, מבנה ההנהלה ועוד
 • תזרים מזומנים צפוי הכולל הגדרה של ההכנסות וההוצאות הקבועות והמשתנות בעסק בשנה הקרובה
 • סכום המימון הנדרש להשגת המטרות ומקורות מימון אפשריים

תוכנית עסקית – מתחילים לנהל כמו מקצוענים

תוכנית עסקית היא מסוג הדברים שלא מבינים איך לא עשיתם עד היום. היא תעזור לכם לנהל את העסק שלכם בצורה מקצועית ועם תכנון מדויק ומפורט. לתכנית עסקית יתרונות רבים ובראשם 2 יתרונות בולטים:  

גיוס משקיעים ואשראי 

כל גוף שתרצו שיתן לכם כסף – בין אם אשראי מבנק או השקעה של משקיעים או שותפים – ירצה לדעת בדיוק איך העסק מתנהל, מה התוכניות שלכם לעסק ואיך בדיוק הוא יהיה רווחי והם יקבלו החזר על ההשקעה שלהם.

בהתאם לכך, עסק המתנהל על פי תוכנית עסקית ברורה ומדויקת הופך לאטרקטיבי יותר עבור משקיעים וגופים המעוניינים להעניק אשראי. אז אם אתם מחפשים משקיעים או מעוניינים למכור את העסק תוכנית עסקית מקצועית חיונית עבורכם.    

ייעול העסק ושיפור הרווחים

עסק המתנהל ב"כיבוי שריפות" וללא תכנון מוקדם הוא עסק שמועד לכישלון. גם אם הוא מצליח לייצר רווחים נאים, תוכנית עסקית מקצועית תאפשר לו להגדיל רווחים ואפילו בהיקף משמעותי.

תוכנית עסקית לעסקים קטנים, גדולים או בינוניים מדייקת את המטרות העסקיות ומגדירה מהן דרכי הפעולה והתקציב הנדרש על מנת להשיג אותן: איפה צריך לקצץ בהוצאות, איך ניתן להגדיל את ההכנסות, כמה צריך להשקיע בשיווק, איזה שיטות מכירה צריך להפעיל ועוד. 

תוכן עניינים
חותם אמינות עברית

לייעוץ עם מומחה

חייגו עכשיו: 054-866-5111

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

מלאו את הפרטים הבאים וניצור איתכם קשר בהקדם:
פתרונות נוספים

כתבות מגזין

אמונות מגבילות בעסקים

בתור מלווים עסקיים אנחנו עובדים עם מנעד רחב של לקוחות מעולמות תוכן שונים ומגוונים. חלק מהתפקיד שלנו הוא לבחון את ההתנהגויות של הלקוחות שלנו ולדעת להעמיד

קרא עוד »

טיפים לניהול עסק

בין אם אתם בעלי עסק קיים או שהתחלתם תהליך של פתיחת עסק חדש – הטיפים הבאים יהיו לכם לעזר. צאו מנקודת הנחה שברגע שהקמתם עסק

קרא עוד »

מרעיון טוב לחברה מצליחה

יש לנו הרבה מה לומר על הדרך להפוך יוזמה לחברה מצליחה. בסיפור המקרה הבא תוכלו לפגוש בחברה שהתחילה כרעיון מצוין ובאמצעות עבודה קשה ואסטרטגיה נכונה

קרא עוד »
לתיאום פגישה עם יועץ עסקי: