5 דברים שאתם יכולים לעשות כדי לנצל את הפריחה שאחרי הקורונה

משבר זו גם הזדמנות – קלישאה שחוקה או מוטו לעסקים?

הקורונה שינתה את העולם שלנו. אמנם נראה שדברים חזרו להיות רגילים לחלוטין עם הצלחת מבצע החיסונים, אך בפועל דברים מסוימים השתנו.

למשל, אנשים רבים יותר בוחרים לבשל בבית, לחיות אורח חיים בריא יותר, להתאמן ולבלות זמן איכות רב יותר עם המשפחה. כל השינויים האלו יכולים להוות הזדמנות עסקית עבורכם.

כמו שזה נראה, אנחנו רק מתחילים לראות את ההשפעות של משבר הקורונה על עסקים בישראל וככל הנראה ההשפעות הללו ילוו אותנו עוד שנים ארוכות.

עסקים קטנים ובינוניים היו ככל הנראה הנפגעים העיקריים מהמשבר. רבים מהם אמנם ביצעו התאמות מתבקשות לתקופת הקורונה, אבל המשבר בכל זאת פגע בהם משמעותית.

יחד עם זאת היציאה המסתמנת מהמשבר טומנת בחובה גם הזדמנויות עסקיות רבות. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לעסק שלכם לנצל את ההזדמנויות הקיימות בשוק לאחר הקורונה. הטיפים מבוססים על הניסיון הרב שיש לנו בליווי וייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים.

5 טיפים לעסקים לאחר הקורונה

הגדילו הכנסות במהירות

במצבי יציאה ממשבר, יש חשיבות אדירה למהירות התגובה של עסקים. המשבר לא פסח על אף עסק ומי שידע לצאת ממנו ולנצל את ההזדמנויות העומדות בפניו במהירות, יוכל להרוויח ואפילו להרוויח בגדול.

חשבו כיצד אתם יכולים להגדיל את ההכנסות באופן מיידי. הגדילו קצב עבודה, השתמשו בהכנסות המיידיות על מנת לנצל הזדמנויות בשוק בטווח הקצר.
היועצים של טוטלי ייעוץ עסקי יכולים לעזור לכם לזהות את ההזדמנויות, לתכנן מהלך שיצירת יתרון עסקי, להבין כיצד ניתן לממן את המהלך ואיך אתם יכולים להגדיל מכירות באופן מיידי כדי לממש את ההזדמנויות.

חשבו מחדש על מבנה החברה שלכם

הקורונה הציגה בפני עולם העבודה עידן חדש, עידן של עבודה מהבית, עבודה חכמה ויעילה יותר שדואגת גם שהכל ידפוק בעסק וגם לרווחה של העובדים ולזמן הפנוי שלהם.

חשבו איך אתם יכולים לשנות את מבנה העסק ולייעל אותו. ישנם מגוון כלים דיגיטליים מתקדמים שיכולים לאפשר לכם שליטה מרחוק על העסק שלכם, מעקב ובקרה אחרי העבודה וההתקדמות של העובדים שלכם ועוד. השתמשו בהם. הם לא יעזרו רק לעובדים שלכם להיות יותר זמן עם הילדים שלכם, אלא גם (ואפילו בעיקר) לכם.

חזקו את הקשר עם הלקוחות

גם על הלקוחות שלכם עברה ככל הנראה שנה לא פשוטה ועם הרבה שינויים. יש סיכוי לא רע שהמצב הכלכלי והתעסוקתי שלהם השתנה במהלך השנה הזו, אולי אפילו מספר פעמים. לא מוגזם להסיק כי דברים השתנו עבורם גם כצרכנים בכלל וגם בפרט כצרכנים ולקוחות של העסק שלכם.

יכול להיות שהם נפגעו כלכלית והמוצר שלכם יקר עבורם כרגע (או להפך) או שהתעוררו צרכים חדשים עבורם אותם העסק שלכם כבר לא מספק וכדומה.

לכן, מומלץ מאוד לחזק את הקשר עם הלקוחות שלכם. בתקופות של חוסר וודאות אנשים מחפשים את המוכר והבטוח. חיזוק הקשר עם הלקוחות מקרין יציבות וביטחון ללקוחות ומחזק את הנאמנות שלהם למותג ולעסק שלכם.

עדכנו את התוכנית העסקית שלכם

כל עסק חייב תוכנית עסקית בשגרה ובמיוחד בזמני חירום בהם חוסר הבהירות ואי היציבות חוגגים. תוכנית עסקית משפרת את הרווחיות של עסקים קטנים ובינוניים בעזרת גיבוש ודיוק החזון והאסטרטגיה (הכללית והשיווקית) של העסק והגדרת תוכנית פעולה מפורטת ומדויקת.

היות והמשק כולו והשוק בו אתם פועלים השתנו וייתכן שאפילו העסק שלכם עבר שינויים משמעותיים, כדאי שגם התוכנית העסקית תעודכן בהתאם למצב החדש.

יועץ עסקי מקצועי יעזור לכם להתאים את תכנית העסקית שלכם לנסיבות ולמצב החדש של העסק, השוק והמשק. הוא יבצע מחקר מעמיק וניתוחים פיננסיים מורכבים, ינתח את האפשרויות העומדות בפניכם ובשיתוף פעולה איתכם יבנה תוכנית עסקית מקצועית עם תכנית פעולה מפורטת שתטיס את העסק שלכם למעלה.

שקלו אפשרויות מימון ושותפויות

אחד היתרונות הבולטים של תכנית עסקית הוא שהיא מגדילה את אפשרויות המימון שלכם על ידי משיכה של שותפים ומשקיעים חדשים לעסק.

התכנית מספקת לגופי מימון שונים – בנקים, גופי אשראי, משקיעים ושותפים פוטנציאליים ועוד – תמונת מצב עדכנית ומפורטת על המצב הנוכחי בעסק ועל הרווחיות הצפויה לו בשנה הקרובה לפחות.

יועץ עסקי יעזור לכם לא רק לבנות תוכנית עסקית מקצועית אלא יעזור לכם גם במיפוי וביצירת קשר עם גופי מימון שונים וכמובן גם בהגשת ההצעה לגופים אלו, כך שהסיכוי שלכם לזכות במימון ובאשראי טוב יגדלו.

לסיכום, מגפת הקורונה המיתה אסון כלכלי על עסקים רבים במדינת ישראל. יחד עם זאת, עכשיו, כאשר נראה שאנחנו בדרך ליציאה מוחלטת מהמגפה, נפתחות לעסקים רבים הזדמנויות שיכולות לסייע להם לצאת מהמשבר דווקא מחוזקים.

יועץ עסקי מקצועי יעזור לכם לאתר את ההזדמנויות האלו ולממש אותם בצורה הטובה ביותר.    

  

לתיאום פגישה עם יועץ עסקי: